کاشت مو برای آقایان

 

طاسی یا ریزش مو در مردان و زنان استرس زاست و برای مقابله با آن روشهای جراحی و غیر جراحی زیادی وجود دارند اما کاشت مو حرف اول را می زند. تا سن 50 سالگی 50 درصد از مردان تا حدی دچار ریزش مو خواهند شد و برای بسیاری ریزش مو در حدود 30 سالگی یا حتی اواخر نوجوانی اتفاق می افتد. علت اصلی 95 درصد از ریزش مویی مردان، چیزی به نام ریزش موی آندروژنتیک است که بیشتر به آن الگوی طاسی مردانه گفته می شود. این وضعیت ارثی زمانی رخ می دهد که هورمون مردانه باعث کوچک شدن فولیکول های مو و تولید موهای غیرطبیعی با عمر کوتاهتر می شود. در این نوع از ریزش مو، معمولاً ریزش از تاج سر شروع شده و سپس در اطراف خط مو و شقیقه ها ادامه می یاید که البته می تواند بسته به هر فرد متفاوت باشد. سایر علل ریزش مو آقایان می تواند شامل استرس، بیماری، حوادث و واکنش های فیزیکی به دارو باشد.


کاشت مو برای آقایان

کاشت مو یک روش جراحیست که در آن موها از قسمت اهدا کننده پوست سر به قسمت گیرنده که دچار ریزش مو می شود انتقال پیدا می کنند. روشهای کاشت مو امروزه نتایج قطعی و خیره کننده ای به بیماران می دهند و سالانه میلیون ها زن و مرد از این روش بهره می گیرند؛ علاوه بر این پیشرفت تکنولوژیکی نیز نقش مهمی در موفقیت کاشت مو ایفا کرده است. روشهای کاشت مو به عنوان یک راه حل دائمی برای ریزش مو در نظر گرفته می شود و هیچ تفاوتی بین موهای موجود در پوست سر و موهایی که بعد از پیوند مو رشد می کنند وجود ندارد. از آنجا که موهای پشت سر و نزدیک گوش ها در مقابل انواع ریزش مقاوم هستند معمولاً این نواحی به عنوان ناحیه اهدا کننده یا همان بانک مو انتخاب می شوند. البته این انتخاب به تراکم و کیفیت موهای این نواحی بستگی دارد و در صورت تایید نشدن پوست سر به عنوان بانک مو، ممکن است از موهای بدن فرد مانند سینه، بازو یا ران استفاده شود.


کاشت مو برای آقایان


در روشهای مدرن کاشت مو آقایان دیگر نواری از پوست پشت سر برداشته نمی شود و استخراج گرافت های مورد نیاز به صورت تکی - استخراج واحد فولیکولی – انجام می شود. در این روش ها از ابزارهای ظریف برای برداشت و پیوند فولیکول های مو استفاده می شود تا علاوه بر کاهش اسکار در پوست سر، با جهت و زاویه درست پیوند، نتیجه ای کاملاً طبیعی بدست بیاید.


مزایای کاشت مو آقایان:

•         موهایی با ظاهری طبیعی و پرپشت

•         عدم ایجاد زخم و اسکار در بانک مو و محل پیوند

•         روشی بدون درد و بدون نیاز به بستری

•         عدم نیاز به تراشیدن مو

•         افزایش سرعت و کیفیت پیوند در روش های جددید


مراحل کاشت مو برای آقایان

در ابتدا برای ارزیابی صلاحیت متقاضی باید یک جلسه مشاوره با پزشک انجام شود، در طی این جلسه جراح علت ریزش مو، سابقه پزشکی بیمار و روش کاشت مو را تعیین می کند. در روز عمل پیوند مو جراح پوست سر را با بی حسی موضعی به صورت تزریقی یا پماد بی حس می کند تا این روش بدون درد باشد. سپس استخراج واحدهای فولیکولی با استفاده از یک دستگاه پانچ تخصصی با قطر بسیار کم از منطقه مشخص شده بانک مو انجام می شود. گرافت های برداشتی در محفظه مخصوص نگهداری و آمادی سازی می شوند، به این معنی که به صورت یک تا چند تار مو جدا خواهند شد.

پس از پایان استخراج گرافت ها و بی حس کردن قسمت جلوی پوست سر، شکاف های بسیار ریزی در نواحی گیرنده پوست سر ایجاد می شود، این کار در حالی انجام می شود که جهت و موقعیت موها برای به دست آوردن نتایج طبیعی مشخص شده اند. کاشت فولیکول های مو در زیر میکروسکوپ با قدرت بالا و با استفاده از ابزارهای مخصوص طراحی شده انجام می شود و به پزشک کاشت مو اجازه می دهد تا با حداکثر دقت برای نتایج غیرقابل تشخیص کار کند. پس از اتمام پیوند، نواحی تحت درمان با بانداژ پوشانده می شوند و جراح مراحل بهبود را طی می کند و دستورات بعد از عمل را در خانه به شما ارائه می دهد. در بیشتر موارد عمل کاشت مو در طول یک روز و به مدت 6 تا 8 ساعت انجام می شود، اما اگر وسعت طاسی مو زیاد باشد، جراح ممکن است انجام پیوند را به در جلسه دوم به اتمام برساند.


کاندید مناسب کاشت مو مردان

عوامل زیادی در موفقیت کاشت مو آقایان نقش دارند، تایید صلاحیت یک متقاضی کاشت مو توسط جراح و در جلسه حضوری مشاوره انجام می شود. مهمترین عواملی که کاندید مناسب کاشت مو مردان را مشخص می کند عبارتند از:

1-     سن: اگرچه برای کاشت مو محدودیت سنی وجود ندارد اما هنوز بهترین سن برای کاشت مو سنین بالای 27-30 سال در نظر گرفته می شود. در صورتی که بخواهید در سنین پایین تری پیوند مو را انجام دهید ممکن است ریزش موی شما ادامه یافته و بعدها مجدداً به کاشت مو احتیاج پیدا کنید.


کاشت مو


2-     بانک مو: عامل مهم دیگر در انتخاب کاندید مناسب کاشت مو وجود فولیکول های مو سالم و کافی برای پیوند به قسمت های دچار ریزش سر می باشد.

3-     نوع ریزش مو: علت ریزش مو نیز نقش مهمی در مناسب بودن متقاضی برای کاشت مو دارد، بهترین کاندیداها کسانی هستند که از الگوی طاسی مردانه رنج می برند، زیرا این دلیل معمولاً فقط بر قسمت های خاصی از پوست سر تأثیر می گذارد نه کل پوست سر؛ به این معنی که ناحیه اهدا کننده به احتمال زیاد تحت تأثیر ریزش قرار نمی گیرد.

4-     وضعیت سلامتی: برای کاندید مناسب بودن برای کاشت مو، باید از نظر پزشکی و انتخاب های زندگی از سلامت کامل برخوردار باشید؛ اگر بیماری زمینه ای دارید، باید جراح خود را مطلع کنید.


مراقبت های بعد از کاشت مو برای آقایان

با پیشرفت علم و تکنولوژی در جدیدترین روش های کاشت مو دوران بهبودی و عوارض آن تا اندازه زیادی کاهش یافته و در صورتی که پیوند توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شد احتمال هر خطری نزدیک به صفر خواهد شد. در دوره نقاهت بلافاصله بعد از عمل کاشت مو، ممکن است تورم، قرمزی و سفتی پوست سر را تجربه کنید که ممکن است در نهایت چند روز طول بکشد، اما داروهایی برای کمک به شما تجویز می شود. بسته به نوع اشتغال شما معمولاً توصیه می شود که چند روز از کار مرخصی بگیرید و از دستورالعمل های پزشک به دقت پیروی کنید. زمان بهبودی کامل روش های کاشت مو حدود 4 هفته است، اما مشاهده نتایج نهایی ممکن است تا 12 ماه طول بکشد که بسته به بیمار، روش انجام پیوند و مراقبت ها ی بعدی ممکن است متفاوت باشد.

مهمترین مواردی که در مراقبت های بعد از کاشت مو آقایان باید رعایت شود عبارتند از:

•         از نوشیدن الکل و کشیدن سیگار حداقل تا سه روز خودداری کنید.

•         تا سه روز از خم شدن، شستشوی سر و خوابیدن به اشکالی غیر از توصیه پزش خودداری کنید.

•         ناحیه اهدا کننده و گیرنده را مالش نداده و نخارانید.

•         ممکن است در بانک مو پوسته هایی را مشاهده کنید، آن ها را نکنید.

•         شنا، ورزش و هر تحرکی که باعث تعریق شود را باید به مدت 2 هفته به تعویق بیاندازید.

مراقبت های بعد از کاشت مو
مراقبت های بعد از کاشت مو
مراقبت های بعدی به همان اندازه مراحل کاشت مو مهم هستند، اهمیت این مراقبت ها در نواحی پیوند شده و قسمت بانک مو در پشت سر در نتیجه نهایی نمایان می شوند؛ روند مراقبت های مورد نیاز کاشت مو حتی قبل از جراحی نیز شروع می شود.
مزوتراپی یا پی آر پی؟
مزوتراپی یا پی آر پی؟
تفاوت اساسی بین درمان پی آر پی و مزوتراپی در نوع سرم مورد استفاده در این روش های درمانی است. همانطور که گفته شد درمان PRP متکی به پلاسمای خون غنی شده از پلاکت بوده که مستقیماً در مناطق مشکل دار تزریق می شود. مزوتراپی نیز از اسید هیالورونیک و معجونی از آنزیم ها و مواد مغذی ساخته شده است.
کاشت ابرو برای مردان
کاشت ابرو برای مردان
مردان معمولاً با افزایش سن، میزان حجم ابروی خود را از دست می دهند و بسیاری دیگر به دلایلی مانند حادثه، ژنتیک یا بیماری نیز دچار ریزش ابرو می شوند. مردانی که متقاضی کاشت ابرو هستند معمولاً به دنبال پر کردن مناطقی در داخل ابروهایشان که دچار ریزش شده و افزایش کلی حجم ابروها هستند.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید