کاندیدای مناسب هایفوتراپی چه افرادی هستند؟

 

هایفوتراپی یک روش سریع و غیرجراحیست که چین و چروک، خطوط و افتادگی پوست را هدف قرار می دهد؛ می توان از این روش برای ایجاد اثر سفت کننده و بهبود کیفیت و بافت پوست در صورت، گردن و بخش های دیگر بدن استفاده کرد. لیفت صورت با هایفو بخشی از روند رو به رشد در درمان های زیبایی روشی کم تهاجم برای جایگزین های جراحی است؛ البته نتایج یک فیشال هایفو را نمی توان با اثرات چشمگیر لیفت صورت مقایسه کرد، اما هایفوتراپی نیز لیفت قابل توجهی در پوست ایجاد می کند و توسط بسیاری از زنان جوان به عنوان یک روش پیشگیرانه مورد توجه قرار می گیرد.


هایفوتراپی چیست؟

روش های سفت کردن پوست بدون جراحی حدود چهار دهه است که در مراکز زیبایی انجام می شوند، اولین پیشرفت ها با فرکانس رادیویی RF و درمان های لیزر فرکشن حاصل شد؛ هایفوتراپی روش نسبتاً جدیدی در این حوزه می باشد، اما در حال حاضر در مرکز توجه قرار دارد، به طوری که هایفو صورت به طور گسترده به عنوان جایگزینی برای لیفت صورت در سراسر جهان استفاده می شود. مزایای دیگر روش هایفوتراپی صورت بالا بردن ابروها، زاویه دار کردن فک، رفع سیاهی دور چشم و رفع افتادگی پلک نیز می باشد.


کاندیدای مناسب هایفوتراپی چه افرادی هستند؟


HIFU (اولتراسوند متمرکز با شدت بالا) برای اولین بار در سال 2008 معرفی شد که از اولتراسوند برای تشویق تولید کلاژن استفاده می کند و در نتیجه پوست را صاف و محکم تر می کند. اگرچه می توان از آن در بسیاری از مناطق استفاده کرد، اما رایج ترین درمان در صورت و در درجه اول برای خطوط، چین و چروک و نگرانی های افتادگی پوست صورت و گردن انجام می شود. همچنین کارتریج های 9 میلی متری و 13 میلی متری دستگاه هایفو برای بدن استفاده می شود که از انرژی برای هدف قرار دادن لایه چربی و از بین بردن سلول های چربی استفاده خواهد شد. هایفو برای لاغری بدن بعد از بارداری شکم، چربی شکم، پهلوها، ران ها و زیر باسن ایده آل است؛ البته این روش موجب کاهش وزن افراد نخواهد بود. هایفوتراپی بدن هم موجب کاهش چربی و اندازه دور کمر و شکم خواهد شد و هم روشی برای از بین بردن خطوط کشش روی ران ها یا سایر قسمت های بدن و پوستی صاف و سفت می باشد.


هایفوتراپی چگونه کار می کند؟

هایفوتراپی روشی متکی بر دما برای القای کلاژن سازی به پوست است که عمیقا هدف گذاری شده است. این درمان از انرژی اولتراسوند برای گرم کردن لایه‌های پوست زیر سطح استفاده می کند، بنابراین می تواند بر روی بخش خاص و عمق مشخصی متمرکز شود، به عنوان مثال در روش هایفو صورت امواج در عمق 3 میلی متر تا 4.5 میلی متر نفوذ می کند. گرمای وارد شده آسیب کنترل شده ای بر بافت زیر پوست ایجاد کرده و باعث می شود که پوست اقدام به بهبود و ترمیم کند و این روند باعث تولید کلاژن جدید برای سفت شدن پوست و الاستین برای کشسانی  بیشتر می شود. هایفو تراپی از مکانیسم های ترمیم طبیعی پوست استفاده می کند، در نتیجه افزایش تولید کلاژن بدون آسیب به سطح پوست حاصل می شود. نتایج هایفوتراپی به طور کلی به تدریج طی 6 تا 12 هفته ایجاد می شوند و پیروی از مراقبت های بعدی حدود یک سال ماندگاری دارند.

درمان های HIFU برای موارد زیر استفاده می شود:

•         صاف کردن چین و چروک و خطوط ریز روی صورت

•         سفت کردن پوست افتاده گردن

•         کاهش غبغب و تعریف خط فک

•         ایجاد پوست سفت در تمام بخش های بدن

•         بهبود بافت و کیفیت پوست


کاندیدای مناسب هایفوتراپی کیست؟

سفت کردن پوست توسط هایفوتراپی برای افرادی که دارای افتادگی خفیف تا متوسط پوست هستند بهترین نتیجه را دارد، بنابراین افرادی که آسیب پیشرفت ‌تری از خورشید یا افتادگی بیشتر پوست دارند به جلسات درمانی بیشتری از هایفو نیاز دارند. استفاده از هایفوتراپی محدود به سن خاصی نیست اما افراد بین 25 تا 50 سال با کمترین جلسات درمانی نتایج بهتری دریافت خواهند کرد. کاندید مناسب هایفوتراپی دارای پوستی نسبتاً شل است که در آن پوست به سفتی قبل به نظر نمی رسد، به عنوان مثال می توان به خط ابروهای پایین، پوست تقریباً شل روی گردن، افتادگی زیر چانه و خطوط یا چین و چروک روی سینه اشاره کرد.


کاندید مناسب هایفوتراپی


همچنین افراد جوان تر که می خواهند از ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری کنند و همچنین کسانی که به دنبال طولانی کردن اثرات جراحی زیبایی هستند نیز می توانند از هایفوتراپی بهره ببرند. افراد مسن تر با پیری گسترده، شلی شدید یا پوست بسیار آویزان، کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی نیستند و ممکن است نیاز به جراحی یا لیفت صورت با نخ داشته باشند. در حالی که هایفو تراپی جایگزین جراحی لیفت صورت نیست، افراد زیادی هستند که خواهان لیفت پوست صورت و گردن خود می باشند اما برای جراحی آماده نیستند، این افراد می توانند با چند جلسه هایفوتراپی به نتیجه برسند. استفاده از هایفوتراپی برای افرادی که دارای عفونت های پوستی، منافذ، آکنه های شدید یا ایمپلنت های فلزی هستند، توصیه نمی شود. یکی دیگر از پیش نیازهای انجام هایفو داشتن سلامتی کامل جسمی می باشد، بنابراین افراد دارای بیماری های خونی یا ویروسی، بیماری صرع، دیابت پیشرفته و خانم های باردار نمی توانند از این روش استفاده کنند.


البته بهترین روش برای فهمیدن اینکه آیا کاندیدای مناسب هایفو هستید یا خیر، مشورت با یک پزشک متخصص پوست مجرب است. هیچ آمادگی لازم برای درمان هایفو وجود ندارد، اگرچه مراقبت از پوست و مکمل هایی وجود دارد که به حداکثر رساندن توانایی پوست شما برای تولید کلاژن جدید کمک می کند. این موارد شامل استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین های A، B و C، مصرف پودر کلاژن و روی، و تضمین سلامت مطلوب روده است. در مقابل، استعمال دخانیات، استرس و کم خوابی می تواند در واکنش های درمانی و ترمیم ذاتی بدن اختلال ایجاد کند و اثربخشی درمان هایفو را کاهش دهد.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش و سبیل
مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش و سبیل
مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش و سبیل کلید موفقیت پیوند است، هر فرد با توجه به شرایط خود دستورهایی را برای پیروی از پزشک دریافت می کند، اما روند این مراقبت ها معمولاً به یک شکل می باشد.
تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟
تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟
هر کسی که بخواهد چروک های صورت خود را از بین برده یا از عمیق شدن بیش از حد خطوط جلوگیری کند، کاندیدای خوبی برای تزریق بوتاکس است. با این حال، چند عامل وجود دارد که باعث می شود هر فرد یکی از بهترین کاندیدها برای تزریق بوتاکس باشد.
چگونه بهترین پزشک کاشت مو را انتخاب کنیم؟
چگونه بهترین پزشک کاشت مو را انتخاب کنیم؟
. بسیار مهم است که جراح کاشت مو خود را با توجه به معیارهای درست انتخاب کنید نه شهرت، تا بتوانید با دریافت خدمات با کیفیت بالا و دستیابی به نتایج موفق و طبیعی، تجربه ای راحت و بدون مشکل را داشته باشید.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید