لیزر موهای زائد

 

گزینه های بسیاری برای حذف موهای زائد وجود دارند، از اپیلاسیون گرفته تا بند انداختن و تراشیدن موها، اما لیزر موهای زائد یکی از معدود گزینه هاییست که روشی دائمی برای از بین بردن موهای صورت و بدن ارائه می دهد. کاهش دائمی موها به سرعت به یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های زیبایی در سراسر جهان تبدیل شده است. به لطف درمانهای پیشرفته مبتنی بر نور، بیماران دیگر مجبور نیستند با روشهای حذف خسته کننده و آزاردهنده مانند اپیلاسیون که نیاز به انجام مداوم دارند مواجه شوند. لیزر فراتر از جنبه موهای زائد مزایای زیادی به همراه دارد، اگر مستعد موهای زیرپوستی هستید که باعث تشدید پوست شما می شوند و رنگدانه ایجاد می کنند، لیزر می تواند به از بین بردن این مشکل نیز کمک کند.


لیزر موهای زائد

فناوری لیزر موهای زائد که با در نظر گرفتن پوست حساس طراحی شده به اندازه کافی ایمن است و می تواند در هر قسمتی از بدن مورد استفاده قرار گیرد و برای انواع مختلف پوست مناسب می باشد، در حالی که حداکثر نتایج را تضمین می کند. امروزه اکثر افراد با موهای زائد زیاد به دنبال روشهای دائمی حذف آنها مانند لیزر موهای زائد هستند، در این روش از پرتوهای متمرکز نور برای از بین بردن فولیکول های مو و جلوگیری از رشد موها در آینده استفاده می شود. بسته به نوع دستگاه و اندازه دستگیره مورد استفاده می توان چندین مو را به طور همزمان از بین برد، چندین جلسه برای هدف قرار دادن فولیکول های مو در مرحله رشد ضروری است. ممکن است به جلسات طولانی و متوالی لیزر موهای زائد نیاز باشد، اما بیماران بعد از اولین جلسه می توانند نتایج را مشاهده کنند، موهای آنها ریزتر و ضعیف تر می شود و پوست صاف تر می شود. تا زمانی که تمام فولیکول ها از بین نروند و با موفقیت رشد مو متوقف نشود، نتایج با هر درمان اضافی قابل توجه تر و چشمگیرتر خواهد شد. برای دوره اولیه درمان لیزر موهای زائد، تقریباً 6 تا 12 جلسه با فاصله 6-4 هفته (بسته به منطقه و رنگ پوست) توصیه می شود.

لیزر موهای زائد دوران بهبودی نداشته و می توانید بلافاصله پس از انجام لیزر به فعالیت روزمره خود بازگردید، البته پوست تحت درمان قرمز و کمی متورم می شود که پس از چند ساعت به خودی خود بهبود می یابد.


لیزر موهای زائد


لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

قبل از شروع لیزر موهای زائد ناحیه مورد نظر تمیز می شود و برخی از بیماران با توجه به میزان تحمل درد، ژل بی حسی دریافت می کنند. بی حس کردن ناحیه مورد درمان زمانی کمک می کند که ناحیه کوچکی درمان شود و پوست بسیار حساس باشد؛ حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده کار کند. لیزر موهای زائد در اتاقی مخصوص و دارای سیستم خنک کننده مناسب انجام می شود، علاوه بر اپراتور یا پزشک، فرد متقاضی نیز باید از عینک مخصوص استفاده کند. مدت زمان انجام لیزر برای هر فرد بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد، لیزر صورت دقیقه طول می کشد و در ناحیه وسیعی مانند کمر یا پاها درمان ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

در فرآیند  لیزر موهای زائد از فناوری های مختلف مبتنی بر نور برای از بین بردن موها استفاده می شود. در طول یک جلسه درمانی در فاصله های چند ثانیه ای پالس های نور بر روی موهای ناخواسته ساطع می شود، نور از طریق پوست نفوذ کرده و ملانین موجود در فولیکول های مو را به صورت انتخابی هدف قرار می دهد، رنگدانه انرژی نور را جذب کرده و به ریشه موها آسیب وارد می کند و سپس موها را به طور موثری از بین می برد.


نتایج لیزر موهای زائد

مدت زمان مشاهده نتیجه لیزر موهای زائد در بیماران مختلف متفاوت است، از بین بردن موها اغلب به چند جلسه درمان لیزری نیاز دارد. اکثر بیماران می توانند هر 4 تا 6 هفته یکبار لیزر موهای زائد را انجام دهند، احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را مشاهده خواهید کرد. رنگ و ضخامت موها، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست همگی بر نتایج تأثیر می گذارند.

پس از اولین درمان می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی موها را داشته باشید اما معمولاً پس از سه جلسه اول بیماران شاهد رویش مجدد مو هستند، متخصص پوست می تواند به شما بگوید تا چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر برای حفظ نتایج استفاده کنید. پس از اتمام جلسات، اکثر بیماران تا چند ماه یا حتی سالها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند و اگر موها رشد کنند، تعداد آنها کمتر، موها ظریف تر و رنگ آنها روشن تر است.


کاندید مناسب لیزر موهای زائد

زنان و مردان به دلایل مختلفی از لیزر موهای زائد بهره میگیرند، اکثر خانم ها به دنبال درمان موهای زیر بغل، خط بیکینی و پاهای خود هستند، در حالی که مردان بیشتر به درمان موهای پشت و گردن خود علاقه دارند. هنگامی که لیزر موهای زائد در ابتدا معرفی شد برای بیماران با پوست روشن و موهای تیره در نظر گرفته شده بود، با این حال فن آوری های جدیدتر قادر به درمان ایمن و موثر بیماران از هر نوع پوست و رنگ مو هستند. اما به دلیل اینکه این روش پالس های لیزر رنگدانه فولیکول های مو را هدف قرار می دهد، برای کسانی که موهای زائد تیره تری دارند نتایج بهتری خواهد داشت. نوجوانان برای استفاده از لیزر موهای زائد باید تا پایان سن بلوغ صبر کنند، زیرا اگر همه موهای زائد شروع به رشد نکرده باشند لیزر ممکن است موهای زائد بیشتذری ایجاد کند.


مزایای لیزر موهای زائد

1-      فناوری ایمن و موثر

با مراجعه به مرکز لیزر معتبر که از دستگاه جدید و اپراتور ماهر استفاده کند و همچنین پزشک متخصص پوست مجرب داشته باشد می تواند علاوه بر تضمین اثرگذاری این روش، ریسک استفاده را به صفر برساند.

2-      کاهش دائمی موها

برخلاف سایر گزینه های حذف موهای زائد، تکنولوژی لیزر موهای زائد به معنای واقعی کاهش سریع، ایمن، مقرون به صرفه، قابل اعتماد و از همه مهمتر دائمی مو را نتیجه می دهد.

3-      کاهش موهای در هر نوع پوست

لیزر موهای زائد با هدایت نور متمرکز به هدف فولیکول مو در ریشه عمل می کند، این روش توانایی رشد موها را بدون ایجاد اختلال یا آسیب به سطح پوست مهار می کند، بنابراین حتی در حساس ترین پوست نیز قابل استفاده است.

4-      راحت و مقرون به صرفه

لیزر موهای زائد درد و عوارض شدیدی ندارد و در زمان کوتاهی انجام می شود. همچنین این روش با مقایسه نتیجه نهایی نسبت به سایر روش ها مقرون به صرفه تر می باشد.


لیزر موهای زائد آقایان


مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بری انجام لیزر موهای زائد نیاز است که در فاصله یک ماهه اپیلاسیون نکرده باشید و به مدت 2 هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. بعد از درمان با لیزر مقداری قرمزی و تورم مشاهده خواهید کرد که استفاده از کمپرس سرد می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند. به مدت 24 ساعت پس از لیزر موهای زائد خود از اصلاح، اپیلاسیون یا کندن موها، لایه برداری، تعریق زیاد، شنا یا سونا، دوش بسیار گرم و لباسهای تنگ کننده خودداری کنید. تا 2 هفته پس از درمان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید و همیشه از ضد آفتابهای 50+ SPF برای محافظت از پوست و حفظ نتایج خود استفاده کنید.


عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد جزئی هستند و 1 تا 3 روز طول می کشد که شامل:

•         درد و ناراحتی

•         تورم

•         سرخی

می شوند. هنگامی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا زیر نظر مستقیم متخصص پوست انجام شود عوارض جانبی دیگری رخ نخواهد داد. در غیر اینصورت عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

•         تاول زدن

•         شیوع هرپس سیمپلکس (تبخال)

•         عفونت ها

•         زخم

•         روشن یا تیره شدن پوست

البته به طور معمول با گذشت زمان رنگ پوست به حالت عادی برمی گردد و برخی تغییرات در رنگ پوست، دائمی خواهد بود، به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در زمینه لیزر درمانی و آگاهی عمیق از پوست بسیار مهم است. همچنین رعایت دستورالعمل های قبل و بعد از لیزر تا حد زیادی خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

بهترین روش انجام کاشت ریش
بهترین روش انجام کاشت ریش
برای مشخص کردن بهترین روش انجام کاشت ریش نیاز به بررسی موردی هر متقاضی می باشد که باید توسط پزشک متخصص و مسلط به روش های مدرن انجام شود. با اینحال در روش های جدید مزایای کاشت ریش نسبت به سایر روش ها بسیار بیشتر بوده که می تواند هر یک از آنها را به روشی مناسب برای هر متقاضی تبدیل کند.
تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟
تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟
هر کسی که بخواهد چروک های صورت خود را از بین برده یا از عمیق شدن بیش از حد خطوط جلوگیری کند، کاندیدای خوبی برای تزریق بوتاکس است. با این حال، چند عامل وجود دارد که باعث می شود هر فرد یکی از بهترین کاندیدها برای تزریق بوتاکس باشد.
کاشت ابرو برای مردان
کاشت ابرو برای مردان
مردان معمولاً با افزایش سن، میزان حجم ابروی خود را از دست می دهند و بسیاری دیگر به دلایلی مانند حادثه، ژنتیک یا بیماری نیز دچار ریزش ابرو می شوند. مردانی که متقاضی کاشت ابرو هستند معمولاً به دنبال پر کردن مناطقی در داخل ابروهایشان که دچار ریزش شده و افزایش کلی حجم ابروها هستند.