کاشت مو

 

موی سر به عنوان یکی از مهم ترین اجزای زیبایی صورت شناخته می شود چنانچه به هر دلیلی دچار مشکلاتی همچون ریزش ، کم پشتی و یا طاسی گردد سبب مشکلات زیبایی در چهره می شود که شاید در بعضی افراد این مشکل شروع مشکلات دیگر همچون افسردگی را به همراه داشته باشد. کاشت مو بهترین روش درمانی شناخته شده تا به امروز برای رفع این معضل می باشد.دلایل ریزش مو و یا طاسی سر

دلایل گوناگونی امکان بروز این معضل را به وجود می آورد که از شایع ترین و مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• افزایش سن

• دلایل ارثی ( ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه)

• ریزش مو پس از زایمان در زنان

• مشکلات هورمونی و اختلال در غده تیروئید

• عوارض استفاده از برخی داروها

• انواع بیماری همچون آلوپسی یا سرطان

• رژیم غذایی نا مناسب و یا کاهش شدید وزن

• ایجاد استرس فیزیکی یا روانی

• حوادث فیزیکی همچون سوختگی و...

• و...


با توجه به دلایل ذکر شده امکان وقوع ریزش مو ، کم پشتی و یا حتی طاسی در بسیاری از افراد وجود دارد. به همین دلیل جلوگیری از این اتفاق و یا بازگشت موهای از دست رفته جز اقداماتی است که بسیاری از افراد به دنبال آن می باشند.


روش های گوناگونی از گذشته تا به امروز به منظور رفع کم پشتی و طاسی سر استفاده می شود که امروزه بهترین روش عمل زیبایی کاشت مو می باشد. با استفاده از روش کاشت مو یا پیوند مو می توان به صورت کاملا طبیعی اقدام به بازگشت موهای از دست رفته نمود. فرآیند انجام پیوند مو با پیشرفت تکنولوژی به مرور دچار تغییر و تحول شده است و به همین دلیل به منظور انجام پیوند مو می توان از متد های گوناگونی استفاده نمود.


کاشت مو چیست؟

به طور مختصر و کلی کاشت مو روشی است که با استفاده از آن می توان موی طبیعی فرد را از محل بانک مو برداشت و در نقاطی که دچار کم پشتی و یا طاسی می باشد کاشت. بنابراین به عمل زیبایی برداشت فولیکول مو در محل پر تراکم سر و یا دیگر نواحی بدن و انتقال آن به نواحی با تراکم کم  با استفاده از این روش کاشت مو یا پیوند مو نامیده می شود.به وسیله این عمل زیبایی می توان ظاهر کاملا طبیعی و زیبای گذشته فرد را به او بازگرداند. با توجه به این که موی مورد نیاز جهت کاشت از خود فرد گرفته می شود ، میزان تطابق آن با بدن فرد در بالاترین میزان ممکن بوده و دارای کمترین عوارض ممکن می باشد.

کاشت مو


انجام این روش درمانی با استفاده از متد های جدید به صورت سرپایی و بدون هرگونه عوارض جدی صورت می گیرد که این امر سبب شده است عمل زیبایی کاشت مو به یکی از پرطرفدارترین روش های درمانی مبدل شود.


انواع روش های کاشت مو

با توجه به این که پیوند مو از دیرباز و سالیان گذشته تا به امروز انجام می شود و به دلیل پیشرفت دانش بشر روش های درمانی تکامل یافته اند امروزه شاهد انواع متد های کاشت مو هستیم که با نظر پزشک و بسته به شرایط فرد قابل انجام می باشند. اگر بخواهیم انواع مختلف روش های کاشت مو را به طور مختصر توضیح دهیم می توانیم آن را به دو گروه کاشت مو سنتی و کاشت مو مدرن تقسیم نماییم.


کاشت مو به صورت سنتی

در گذشته از روش های مختلفی مانند کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT جهت انجام این عمل زیبایی استفاده می شد و حتی امروزه هم بنا به تشخیص پزشک از این روش ها همچنان استفاده می شود. در کاشت مو FUT که پیوند واحد فولیکول نیز نامیده می شود از قسمت پشت سر به عنوان ناحیه برداشت استفاده می شود و انجام این کار به صورت جراحی و برداشت نواری افقی از پوست سر انجام می گیرد. انجام این روش تهاجمی و با درد و خونریزی به مراتب بیشتری نسبت به سایر روش ها همراه است اما احتمال آسیب به فولیکول های مو بسیار کم می باشد. اما در روش کاشت مو FIT انجام پروسه برداشت مو به صورت تک تک و هر واحد فولیکول انجام می شود که در این روش دیگر خونریزی ، به جا ماندن جای اسکار یا زخم ، بیهوشی و... نیاز نمی باشد. در واقع کاشت مو به روش FIT سبب زمینه ای جهت ابداع روش های جدید و بروز شد که امروزه شاهد انواع مختلفی از آن هستیم.


کاشت مو به روش مدرن

امروزه با استفاده از دستگاه های مخصوص و روش های جدید ابداع شده می توان انجام پروسه کاشت مو را با سرعت بالاتر ، کمترین میزان دوران نقاهت و بدون درد یا هرگونه مشکل دیگر انجام داد که نتیجه نهایی آن ظاهر طبیعی و بالاترین میزان کیفیت می باشد. از مهم ترین روش هایی که امروزه به وسیله آن پیوند مو صورت می پذیرد می توان به کاشت مو به روش SUT ، کاشت مو به روش سوپر FUE ، کاشت مو به روش سوپر FUE پلاس و همچنین کاشت مو به روش AHT اشاره نمود.


کاشت مو به روش SUT

سیستم به روز شده کاشت مو FIT ، پیوند مو SUT نام دارد. در این روش به جای استفاده از پانچ های دستی از میکروموتور به منظور برداشت مو استفاده می شود که این کار سبب آسیب کمتر به گرافت مو می شود و نتیجه نهایی کاشت مو از کیفیت بالاتری برخوردار است. همچنین با استفاده از کاشت مو SUT سرعت انجام این روش درمانی به باللاترین میزان ممکن خواهد رسید به طوری که می توان در هر جلسه از کاشت چیزی در حدود 3000 الی 3500 گرافت یا 10 الی 12 هزار تار مو رابرداشت و در نواحی کم پشت کاشت. از این تعداد تار مو عموما 8 تا 10 هزار تار نیز شروع به رشد می نمایند که این رقم چیزی بین 70 تا 80 درصد گرافت های برداشت شده می باشد.


کاشت مو به روش سوپر FUE

اسکن و آنالیز بانک مو و پوست سر قبل از عمل کاشت انجام می شود که گرافت های چند ریشه ای و ضخیم مناسب برای کاشت شناسایی می شود که اطلاعت این آنالیز به دستگاه برداشت مو داده شده که موجب می شود بیش از 95% گرافت ها سالم باقی بماند. در این روش حدود 4000 تا 4500 گرافت (12 تا 14 هزار تار مو) برداشت می شود (5.11 تا 5.13 هزار تار مو رشد می کند).


از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

✔ طراحی خط رویش لیزری با توجه به ابعاد آناتومیک صورت که در مرحله اسکن شناسایی شده که موجب می شود طبیعی ترین خط رویش حاصل شود.

✔ بی حسی اولیه با دستگاه بدون سوزن انجام م یشود که درد تزریق بیحسی را تا 80% کاهش می دهد.

✔ مرحله کاشت تحت میکروسکوپ با بزرگنمایی 20 برابر انجام می شود که باعث می شود تعداد بیشتری گرافت در 1 سانتی متر مربع کاشته شود (2 تا 3 برابر روش های قدیمی).


کاشت مو به روش سوپر FUE پلاس:

این روش نوع پیشرفته تر سوپر FUE می باشد که علاوه بر مزیت های قبلی موارد زیر به این دستگاه اضافه شده است که کیفیت و تراکم کاشت مو را مضاعف می کند.

ترمیم مو


مهم ترین مزایای این روش عبارتند از:

✔ قطر پانچ ها در مرحله برداشت پلاس قابل تغییر است که باعث می شود علاوه بر گرافت های چند تایی ، گرافت های تکی با قطر کمتر برداشت شود. این ویژگی باعث می شود هم تعداد بیشتری گرافت از پشت سر برداشت شود (حداکثر ۵۰۰۰ تا 6000 گرافت یا 16 تا 20هزار تار مو) و هم بانک مو بهتر ترمیم شود و نمای پشت سر پوشش بهتری داشته باشد.

✔ استفاده از دستگاه DBD پلاسما جهت استرلیزاسیون پوست سر

✔ استفاده از دستگاه Cold Plasma و لیزر کم توان بعد از کاشت جهت تسریع ترمیم زخم و افزایش رشد موهای کاشته شده

✔ کاشت خط رویش توسط پزشک با استفاده از سوزن های Diamond دستگاه پلاس که ۴-۵ برابر سایر روش ها تراکم می دهد(تعداد گرافت کاشته شده در ۱ سانتی متر مربع در SUT بین 20 تا 25 تا در روش sFUE بین 40 تا 45 و در +sFUE بین 70 تا 80)

✔ در روش پلاس برای کاشت خط رویش گرافت های ۴-۵ تار مویی زیر میکروسکوپ تک گرافتی شده و تعداد بسیار بیشتری موی تکی در خط رویش کاشت می شود و موجب ایجاد نمای کاشت طبیعی تر نسبت به سایر روش ها می شود.


کاشت مو به روش AHT

در بین تمامی روش های معرفی شده ، امروزه جدیدترین روش کاشت مو در ایران و در کلینیک زیبایی آرشیدا توسط متخصصین و با استفاده از جدیدترین دستگاه ها انجام می شود که کاشت مو به روش AHT یا Automatic Hair Transplant نام دارد.


انجام این روش کاشت مو به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته ساخت کشور آمریکا صورت می پذیرد که از مهم ترین مزیت آن می توان به کاهش دخالت دست تا 80 درصد اشاره نمود.


مهم ترین مزایای کاشت مو AHT عبارتند از:

• کاهش خونریزی به کمترین میزان ممکن

• امکان برداشت گرافت بیشتر در مدت زمان کمتر نسبت به سایر روش ها

• ایجاد بی حسی در محل کاشت و برداشت بدون نیاز به سرنگ و با استفاده از دستگاه مخصوص


در پایان شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره جهت انجام پیوند مو و یا تعیین وقت قبلی با کارشناسان کلینیک زیبایی آرشیدا در ارتباط باشید.


اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

مزوتراپی یا پی آر پی؟
مزوتراپی یا پی آر پی؟
تفاوت اساسی بین درمان پی آر پی و مزوتراپی در نوع سرم مورد استفاده در این روش های درمانی است. همانطور که گفته شد درمان PRP متکی به پلاسمای خون غنی شده از پلاکت بوده که مستقیماً در مناطق مشکل دار تزریق می شود. مزوتراپی نیز از اسید هیالورونیک و معجونی از آنزیم ها و مواد مغذی ساخته شده است.
مزایا و عوارض کاشت ابرو
مزایا و عوارض کاشت ابرو
کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن فولیکول های موی سالم به ناحیه ابرو شما پیوند می شود با این هدف که از این گرافت ها موهای جدید رشد کرده و ابروهای پرتری ایجاد می کنند.
شرایط کلینیک مناسب کاشت مو
شرایط کلینیک مناسب کاشت مو
پس از اطمینان از انجام کاشت مو نوبت به انتخاب کلینیک معتبر برای انجام اینکار می رسد، تنها تخصص و مهارت پزشک نیست که روند و نتیجه کاشت مو را رقم می زند بلکه این فرآیند توسط یک تیم متخصص با در اختیار داشتن ابزارهای پیشرفته صورت میگیرد.