کاشت ریش و سبیل

 

ریش صورت در آقایان به عنوان یکی از عوامل جذابیت و زیبایی شناخته می شود و بسیاری از مردان علاقمند به داشتن ریش پر پشت و کامل هستند. اما به دلایل مختلف در بعضی از افراد رشد ریش به صورت منظم صورت نمی گیرد و یا در اثر عوامل مختلف دچار ریزش و یا کم پشتی می شود. کاشت ریش و سبیل برای چنین افرادی بهترین راه برای داشتن ریش و سبیل ایده آل و پر پشت می باشد که انجام این کار همانند کاشت مو در سر می بایست توسط کلینیک های معتبر و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.دلایل ریزش ریش و سبیل در آقایان

افراد به دلایل گوناگون ممکن است دچار عارضه کم پشتی و ریزش مو در قسمت ریش و سبیل شوند که این دلایل عبارتند از:

• عدم تراکم مناسب و کم پشتی ریش در برخی قسمت های صورت (مانند لپ) در بیشتر آقایان به دلیل عوامل ژنتیکی

• مشکلات هورمونی تاثیرگذار بر رشد ریش و سبیل در مردان (هورمون تستسترون)

• ایجاد آسیب های پوستی و یا ایجاد بیماری هایی که به وسیله آن ریش و سبیل تحت تاثیر قرار می گیرد. از مهم ترین این موارد می توان به بیماری هایی همچون ایجاد زخم یا اسکار ، شکستگی در نواحی دارای ریش سبیل که بخیه شده است ، سوختگی در صورت ، جراحی های صورت ، ایجاد التهاب در فولیکول مو و... اشاره کرد.

• شرایط زندگی و تغذیه یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در رشد ریش و سبیل می باشد.ایجاد استرس های روزمره در زندگی ، عدم خواب مناسب و کافی در طول روز ، کندن ریش و سبیل، عدم رسیدن مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز به بدن جهت رشد مناسب مو و... همگی جز مهم ترین عوامل کم پشتی ریش و سبیل محسوب می شوند.


افرادی که دچار کم پشتی و عدم رشد ریش و سبیل هستند چنانچه کاندیدای مناسب کاشت ریش و سبیل باشند می توانند اقدام به انجام این روش زیبایی نمایند.


کاشت ریش و سبیل چیست؟

کاشت ریش و سبیل همانند کاشت مو در سر به طور کلی شیوه ای است که در آن فولیکول های نواحی سالم بدن را برداشت و در محل کم پشت می کارند. البته این روش دارای متد های گوناگونی می باشد که با توجه به نظر پزشک متخصص بهترین روش برای فرد انتخاب می گیرد.عموما محل برداشت فولیکول مو از برای کاشت ریش از پشت سر ، پشت گوش ها و یا نواحی سینه انجام می گیرد که به آن بانک مو گفته می شود.


کاشت طبیعی ریش و سبیل یکی از بهترین و طبیعی ترین روش ها برای بازگشت موهای از دست رفته در صورت می باشد که مهم ترین ویژگی آن استفاده از موی خود فرد و همچنین طبیعی بودن آن می باشد. موهای کاشته شده پس از مدت زمان بهبودی بعد از پیوند ریش همانند ریش طبیعی قابلیت اصلاح یا مدل دادن را دارا می باشد.

کاشت ریش


مزایا و معایب کاشت ریش

با توجه به این که داشتن ریش پر پشت و یکدست جز ویژگی های ظاهری در مردان محسوب می شود و افرادی که دچار کم پشتی و ریزش مو در این ناحیه هستند دچار مشکلاتی در زیبایی صورت خود می شوند و یا ظاهر خود را دوست ندارند می توانند از مزایای کاشت ریش و سبیل بهره گرفته و اقدام به انجام این عمل زیبایی نمایند. مزایای کاشت ریش عبارتند از:

✔ رشد موهای طبیعی با استفاده از موهای خود فرد ، قابلیت کوتاه کردن و مدل دادن

✔ ظاهر طبیعی ریش پس از کاشت ریش و سبیل

✔ بهترین و قطعی ترین روش درمان کم پشتی و ریزش مو در این نواحی تا به امروز عمل کاشت ریش و سبیل می باشد که میزان موفقیت آمیز بودن آن نسبت به دیگر روش ها بسیار بالا تر می باشد.

✔ عدم درد زیاد در هنگام کاشت ریش و همچنین بدون نیاز به جراحی ، خونریزی یا ایجاد جای بخیه و اسکار بر روی پوست صورت

✔ با استفاده از روش های جدید کاشت ریش می توان دوران نقاهت را به حداقل رساند و ایجاد ریکاوری در افراد تنها چند روز می باشد.


معایب کاشت ریش و سبیل عبارتند از:

• چنانچه فرد بانک موی ضعیفی جهت دریافت مو و کاشت ریش داشته باشد ممکن است دچار کم پشتی ناحیه دریافت مو شود.

• ریزش موهای کاشت شده طی 20 روز پس از انجام کاشت ریش . البته این مورد طبیعی بوده و چنانچه کاشت ریش و سبیل به درستی صورت گرفته شده باشد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد رشد ریش و سبیل در محل کاشت خواهیم بود.


به طور کلی انجام کاشت ریش و سبیل چنانچه توسط متخصص و کلینیک معتبر صورت گیرد شاهد کمترین میزان عوارض و یا معایب خواهیم بود که برتری این روش درمانی را نشان می دهد.


چه کسانی می توانند اقدام به کاشت ریش و سبیل نمایند؟

عوامل مختلفی برای انتخاب کاندید مناسب جهت کاشت ریش وجود دارد که مهم ترین این عوامل عبارتند از:

• سن مناسب کاشت ریش (بالای 20 سال)

• عدم بیماری های پوستی و یا دیگر بیماری هایی که سبب مشکلاتی در روند کاشت ریش می شود.

• سلامت عمومی مطلوب طبق انجام آزمایشات پیش از کاشت ریش

• افرادی که به دلایل مختلف همچون ژنتیک و... دچار کم پشتی و یا طاسی ریش و سبیل هستند.

کاشت ریش و سبیل


روند انجام کاشت ریش

کاشت ریش و سبیل شامل مراحل گوناگونی می باشد که طی این مراحل نیاز به انجام نکاتی می باشد که نتیجه نهایی این عمل به صورت اصولی و طبیعی صورت پذیرد. یکی از مسائلی که درباره آن بیشتر سوال می شود تعداد جلسات کاشت ریش می باشد. این امر کاملا به خود فرد بستگی دارد.هرچه میزان مورد نیاز کاشت ریش و کم پشتی بیشتر باشد فرد نیاز به جلسات بیشتری جهت پیوند ریش دارد.


روند کلی کاشت مو بدین صورت است که پزشک پس از بررسی های لازم و انتخاب بانک موی مناسب در فرد اقدام به برداشت فولیکول مو در قسمت های منتخب و سپس کاشت آن ها در محل مورد نظر می نماید. این کار با توجه به روش های کاشت ریش می تواند با متد های گوناگونی انجام گیرد.


تراکم مورد نیازی که فرد از ریش خود انتظار دارد می تواند تعداد جلسات را افزایش دهد. به طور کلی تعداد فولیکول های مورد نیاز در یک فرد معمولی جهت کاشت سبیل بین 200 تا 300 گرافت می باشد و برای کاشت ریش 500 تا 600 گرافت است.اما در افرادی که دچار طاسی و ریزش شدید ریش هستند این تعداد می تواند به 2500 کرافت نیز برسد.


از دیگر مواردی که در کاشت ریش نیاز به توجه زیادی توسط پزشک متخصص می باشد جهت رشد موهای کاشت شده در محل مورد نظر می باشد. زاویه کاشت فولیکول در قسمت های مورد نظر نیاز به دقت ویژه ای دارد که با انجام صحیح این امر ریش های کاشته شده طبیعی و هم خواب سایر نواحی شود. علاوه بر این به منظور انتخاب گرافت مناسب جهت کاشت ریش می بایست به ضخامت مو نیز توجه نمود. با توجه به اینکه ضخامت موها در قسمت ریش و سبیل بیشتر از سایر قسمت ها همچون موی سر می باشد ممکن است پزشک فولیکول ها را به صورت دو مویی در محل بکارد. اما به طور کلی با گذشت زمان موهای کاشته شده در محل مورد نظر تطابق پیدا کرده و ضخامتشان بیشتر می شود.


در پایان اگر قصد انجام کاشت ریش و سبیل و یا مشاوره در این زمینه را دارید می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی آرشیدا در ارتباط باشید.


اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

روش های کاشت ابرو
روش های کاشت ابرو
کاشت ابرو روشی مشابه کاشت مو است که برای ترمیم ابروهای شما استفاده می شود. این روند بطور کلی در همه روش ها با برداشتن موهای اهدا کننده از پوست سر و پیوند دادن آن به ابروها برای پر شدن آنها انجام می شود.
هزینه کاشت مو
هزینه کاشت مو
برای تعیین هزینه کاشت مو نیاز به بررسی موارد مختلف می باشد، بنابراین امکان تفاوت قیمت در بین کلینیک ها وجود دارد. عوامل موثر بر هزینه کاشت مو شامل کلینیک، وسعت ناحیه ریزش، تراکم پیوند مورد نظر، روش کاشت مو و مهارت پزشک هستند.
پاکسازی پوست در خانه
پاکسازی پوست در خانه
چه به دنبال یک محصول ضدالتهاب باشید چه یک لایه بردار DIY یا یک رفع کننده جوش سرسیاه، بهترین روش های پاکسازی پوست در خانه برایتان مهیاست. بسیاری از مواد غذایی بعد از خوردن به ساختن پوستی زیبا کمک می کنند، اما با استفاده مستقیم آنها بر روی صورت نیز می توانند به پوست شما تقویت و درخشندگی بیشتری ببخشند.