پاکسازی پوست

 

از موارد مهمی که هر فردی می بایست به آن رسیدگی نماید سلامت پوست می باشد. روش ها و راهکارهای داشتن پوستی سالم بسیار زیاد می باشد که هریک از آن ها ممکن است نیازمند مدت زمان طولانی درمان و یا با هزینه های زیادی همراه باشد. امروزه از جمله پر طرفدارترین روش درمانی سلامت پوست ، پاکسازی پوست می باشد.


پاکسازی پوست چیست؟

به طور کلی استفاده از روش های مختلف جهت از بین بردن هرگونه آلودگی از سطح پوست که به وسیله مواد آرایشی ، آلودگی و گرد و غبار موجود در هوا و... حاصل می شود را پاکسازی پوست می نامند. با توجه به این که پوست انسان در طول روز در معرض انواع مختلفی از آلودگی قرار دارد ، در بلند مدت می تواند سبب آسیب های پوستی گوناگون همچون آکنه ، جوش ها و... شود. انجام پاکسازی پوست می تواند شادابی را به پوست بازگرداند و در کنار این کار می توان با استفاده از این روش لایه برداری پوست که به سبب آن سلول های مرده پوست از بین می رود را انجام داد.


دلایل اهمیت پاکسازی پوست

پوست دارای غددی به نام "سبوم" می باشد که وظیفه آن ها حفاظت پوست در برابر عوامل خارجی همچون آلودگی ها می باشد. روند حفاظت از پوست توسط این غده روغنی بدین گونه است که مسیر خود را از زیر پوست از طریق فولیکول ها پیدا کرده و خود را به سطح پوست می رساند تا با ایجاد مانعی بر روی لایه سطحی از هرگونه آسیب به وسیله عوامل خارجی جلوگیری به عمل آید.


اما ترشح این غدد به دلایل مختلف همچون آلودگی هایی که سبب بسته شدن منافذ پوست می شود و یا بسته شدن منافذ به علت وجود پوست مرده و... سبب می شود "سبوم" به میزان مناسب ترشح نکرده و عمل پاکسازی پوست به صورت طبیعی انجام نشود.در این مرحله انجام پاکسازی پوست امری مهم و ضروری جهت شادابی و سلامت پوست می باشد. با انجام این کار می توان آلودگی ها ، سلول های مرده پوست ، چربی بیش از اندازه سطح پوست و سایر عوامل که وجود آن ها سبب مشکلاتی مانند ایجاد لک و آکنه ، جوش ، پیر شدن پوست و... می شود را از بین برد و سبب ایجاد ترشح منظم غده "سبوم" شد.

پاکسازی پوست


روش های پاکسازی پوست

انواع مختلفی از ابزارها و روش ها امروزه در کلینیک های معتبر پوست و زیبایی قابل انجام می باشد که هریک از آن ها دارای شیوه انجام متفاوت و مزایای مختلفی است.از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• استفاده از دستگاه آنالیزگر و برس های پاک کننده پوست

• استفاده از روش نورتراپی به منظور برطرف کردن آکنه یا لک

• استفاده از غلتک ماساژ پوست

• پاکسازی پوست با استفاده از ماسک

• استفاده از بخار

• روش میکرونیدلینگ و یا میکرودرم پوست

• و...


مزایای پاکسازی صورت

درباره دلایل و فواید پاکسازی صورت به صورت مختصر توضیح داده شد که در کنار آن ها می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

✔ ایجاد شادابی و درخشانی پوست

✔ کمک به درمان برخی مشکلات و یا کم شدن عواملی همچون چروک های سطح پوست و جلوگیری از پیری زود هنگام

✔ باز کردن منافذ پوستی به جهت تنفس مناسب پوست و افزایش سلامت آن

✔ کاهش ایجاد چربی بیش از حد پوست که به وسیله انجام آبرسانی و رطوبت رسانی مناسب حاصل می شود.

✔ ایجاد جریان منظم خون در زیر پوست

✔ جوانسازی پوست به دلیل کلاژن سازی

✔ و...

جوانسازی پوست


انجام پاکسازی با توجه به شیوه های متعدد آن قابل انجام در منزل و یا کلینیک زیبایی می باشد. البته برخی روش ها که دارای روش های خاص انجام و همچنین نیاز به دستگاه های مخصوص دارد را می بایست توسط کلینیک های پوست و زیبایی انجام داد. به طور مثال ماسک های پوست و یا استفاده از برخی پاک کننده ها و لایه بردار ها را می توان در خانه نیز انجام داد اما به منظور انجام برخی شیوه های درمانی مخصوص که نیازمند دستگاه و روش انجام خاصی هستند نیز می بایست در کلینیک انجام گیرد.


هزینه پاکسازی پوست

با توجه به این که روش های درمانی پاکسازی پوست شامل مدل های گوناگونی می باشد که هریک از آن ها شیوه های خاصی جهت انجام دارد دارای قیمت های مختلفی است. قیمت پاکسازی صورت بر اساس روش ، مقدار انجام و مدت زمان شامل تعرفه های مختلفی است . بنابراین جهت اطلاع از آخرین هزینه پاکسازی پوست می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی آرشیدا در ارتباط باشید.


مراحل پاکسازی پوست

بر اساس نیاز متقاضی و مشورت با پزشک متخصص هر فردی می تواند مراحل گوناگونی از پاکسازی پوست را انجام دهد اما به طور کلی و بر اساس ترتیب ، روند انجام پاکسازی پوست به شرح زیر می باشد:

✔ استفاده از بخور سرد یا گرم ( انتخاب بر اساس نیاز) در کنار اسکراپ پوست (انجام لایه برداری سطحی پوست)

✔ انجام مرحله لایه برداری با استفاده از ایجاد جریان الکتریکی ضعیف و با استفاده از دستگاه مخصوص

✔ انجام تغذیه رسانی ( دریافت مواد معدنی مورد نیاز پوست) و آبرسانی (هیدرومی) به پوست

✔ ایجاد ضد عفونی پوست در برابر عوامل بیماری زا همچون باکتری ها و... با استفاده از جریان الکتریکی که با استفاده از این روش کلیه منافذ سطح پوست باز خواهد شد.

✔ استفاده از ماشک پاکسازی صورت

✔ انجام ماساژ پوست


اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

آیا کاشت ابرو دائمی است؟
آیا کاشت ابرو دائمی است؟
بروز هرگونه ایراد در صورت افراد سبب بر هم ریختگی ظاهر آن ها می شود. یکی از مهم ترین عوامل ظاهری در صورت وجود ابروهای پر پشت و زیبا می باشد. این موضوع مخصوصا در بانوان بیشتر اهمیت داشته و جز ارکان مهم زیبایی آن ها محسوب می شود. اما در صورت ایجاد هرگونه مشکل همچون کم پشتی و ریزش مو ، افراد دچار مشکلاتی در ظاهر خود می شوند که بهترین روش درمانی برای چنین افرادی کاشت ابرو می باشد.
کاندیدای مناسب هایفوتراپی چه افرادی هستند؟
کاندیدای مناسب هایفوتراپی چه افرادی هستند؟
سفت کردن پوست توسط هایفوتراپی برای افرادی که دارای افتادگی خفیف تا متوسط پوست هستند بهترین نتیجه را دارد، بنابراین افرادی که آسیب پیشرفت ‌تری از خورشید یا افتادگی بیشتر پوست دارند به جلسات درمانی بیشتری از هایفو نیاز دارند. استفاده از هایفوتراپی محدود به سن خاصی نیست اما افراد بین 25 تا 50 سال با کمترین جلسات درمانی نتایج بهتری دریافت خواهند کرد.
آیا کاشت مو روشی ایمن است؟
آیا کاشت مو روشی ایمن است؟
کاشت مو یک روش امن و مطمئن برای بازگرداندن موهای دچار ریزش می باشد که موفقیت و ایمنی آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. البته افراد در واکنش های فیزیکی و توانایی های بهبودی خود بسیار متفاوت هستند و نتیجه کاشت مو به این عوامل نیز بستگی دارد بنابراین هرگز کاملاً قابل پیش بینی نیست.