تزریق ژل

 

داشتن پوستی جوان و شاداب یکی از مهم ترین عوامل زیبایی در میان افراد محسوب می گردد. این موضوع در صورت نیز بیشتر از هر نقطه دیگری از بدن اهمیت پیدا می کند و رسیدگی به آن می تواند زیبایی صورت را دو چندان نماید. چین و چروک های سطح پوست یکی از معضلاتی است که به مرور زمان و با افزایش سن بدلیل کاهش تولبد کلاژن  در بدن و یا عدم رسیدگی به پوست امکان به وقوع پیوستن آن وجود دارد و سبب از بین رفتن زیبایی صورت می شود.


امروزه راهکارهای مختلفی از جمله تزریق ژل ، بوتاکس ، تزریق چربی و... جهت برطرف کردن و حذف چین و چروک های پوست صورت قابل انجام می باشد که با استفاده از این روش های درمانی می توان چهره شاداب و جوان را به صورت بازگرداند.


عوامل ایجاد چین چروک پوست

• افزایش سن

• عدم تغذیه مناسب

• عدم رسیدگی به پوست و ایجاد چین و چروک بر اثر عوامل محیطی

• بیماری ها و یا آسیب های پوستی

• و...


چنانچه بر اثر هریک از عوامل بالا دچار ایجاد چین و چروک های پوستی شده باشید می توانید با بکارگیری روش های درمانی زیبایی اقدام به رفع این مشکل نمایید. یکی از ساده ترین روش های درمانی جهت کاهش چین و چروک ها تزریق ژل می باشد. با استفاده از این روش می توان فرم ایده آل نواحی مختلف صورت را بازگردانی و همچنین اقدام به کاهش و یا حذف چین و چروک ها از سطح پوست نمود.


معرفی روش درمانی تزریق ژل یا تزریق فیلر

تزریق ژل که با نام تزریق فیلر نیز معروف می باشد راهکاری است که می توان به وسیله آن پوست نواحی مختلف بدن را جوان و شاداب نمود. پیش از انجام این روش جلسه مشاوره با پزشک متخصص شما انجام می شود که در این جلسه علاوه بر بررسی های لازم پزشک جهت انجام تزریق ژل (میزان ژل مورد نیاز و...) و همچنین بررسی سوابق پزشکی راهنمایی هایی در زمینه انجام کار به متقاضی انجام می گیرد.


در مرحله بعد که مرحله انجام تزریق ژل می باشد ابتدا نواحی مورد نیاز جهت تزریق به وسیله بی حسی موضعی بی حس شده و پس از آن به وسیله سرنگ مخصوص اقدام به تزریق ژل در زیر سطح پوست می شود.


انجام این کار نیازمند تخصص پزشک داشته که انجام تزریق به درستی صورت گیرد. میزان تزریق ژل در هر سمت از صورت به منظور ایجاد تقارن ، انتخاب ناحیه ایده آل ، زاویه تزریق و... همگی نیاز به پزشکی متخصص جهت انجام این روش زیبایی دارد. پس از تزریق ناحیه مورد نظر می بایست به آرامی ماساژ داده شود تا ژل به طور یکنواخت در محل مورد نظر پخش گردد.


انجام کلیه مراحل تزریق ژل به صورت سرپایی انجام می گیرد و در بخش های مختلف صورت از جمله خطوط خنده و اخم ، پیشانی و همچنین ایجاد فرم دهی در نقاطی همچون فک و گونه قابل انجام می باشد.در انتها به منظور جلوگیری از تورم و قرمزی پوست کمپرس یخ را در محل تزریق قرار می دهند تا پوست در مرحله ریکاوری قرار گیرد.

تزریق ژل


ترکیبات ژل یا فیلر چیست؟

همانطور که می دانید ژل یا فیلر به عنوان پر کننده پوست مورد استفاده قرار می گیرد و با تزریق آن به سطح زیرین پوست می توان چین و چروک های پوستی را از بین برد. فیلر های مختلفی و با کارایی متفاوت امروزه جهت این روش درمانی استفاده می شوند که هریک از آن دارای خاصیت متفاوتی هستند و بر اساس نیاز پوست فرد توسط پزشک تعیین می گردند.


از گذشته تا به امروز از ترکیبات گوناگونی جهت انجام تزریق ژل استفاده شده است که با پیشرفت عمل امروزه شاهد بهترین و با کیفیت ترین نوع فیلر ها در بازار هستیم. اما با توجه به گوناگونی مدل ها و شرکت های سازنده مختلف فیلر ها می بایست انتخاب و انجام این کار توسط کلینیک معتبر و پزشک متخصص انجام گیرد تا از بروز هرگونه حادثه جلوگیری به عمل آید.


ژل و فیلر های مورد استفاده در این روش درمانی در دو نوع دائمی و یا غیر قابل جذب می باشند که بهترین فیلر نوع قابل جذب آن است. امروزه به دلیل عوارض نوع دائمی فیلر ها و همچنین خطراتی که دارند کمتر مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که در اکثر کشورها استفاده از این نوع ممنوع می باشد. تاییدیه های مختلفی برای فیلر ها وجود دارد که در نوع دائمی آن تنها یک نوع از آن ها دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا یا FDA بوده ( استفاده و تزریق تنها در برخی مناطق بدن) اما دیگر مدل های فیلر دائمی دارای تاییدیه اروپا و استرالیا می باشند.ماده به کار رفته در نوع دائمی تایید شده توسط FDA آمریکا پلی متیل متاکریلات می باشد که استفاده از آن تنها برای کاهش چین و چروک پوست در نواحی دور لب و یا خط خنده استفاده می شود و استفاده از آن در دیگر مناطق بدن ممنوع می باشد.


در نوع دائمی فیلر ها که دارای مجوز اروپا می باشند از موادی مانند سیلیکون استفاده می شود که البته تزریق ژل با استفاده از این ماده توصیه نمی گردد.


در فیلر های موقت که قابلیت جذب در بدن با مرور زمان را دارند دارای ترکیباتی همچون کلاژن ، هیالورونیک اسید ، کلسیم هیدروکسی آپاتیت ، پلی لاکتیک اسید و علاوه بر این ها می توان از چربی بدن فرد استفاده کرد که البته استفاده از چربی فرد نیز نوع دیگری از درمان و تزریق چربی محسوب می شود.


نواحی استفاده از تزریق ژل

به منظور برطرف سازی چین و چروک و یا حجم دهی به نواحی همچون لب ، فک و چانه ، پلک و گونه ها ، اطراف بینی ، پیشانی و همچنین پوست دست می توان از تزریق فیلر استفاده نمود. علاوه بر این تزریق ژل محدود به صورت نبوده و از این روش می توان در افزایش حجم پا ، سینه ، باسن و... استفاده نمود.


مزایای تزریق ژل

✔ جوانسازی و رفع چین و چروک های سطحی پوست

✔ افزایش حجم و رسیدن به فرم دلخواه در نواحی مورد نظر

✔ تزریق ژل روش درمانی غیر تهاجمی محسوب می شود که به واسطه آن نیاز به سپری کردن دوران نقاهت و یا ریکاوری نمی باشد.

✔ سرعت بالای رسیدن به نتیجه مورد نظر

✔ تزریق ژل غیر دائمی شامل مواد پروتئینی طبیعی و مورد نیاز بدن می باشند که برای بدن خطری به همراه ندارد.

✔ و...

تزریق فیلر


معایب و عوارض تزریق ژل

• به دلیل انجام تزریق درد خفیفی ممکن است ایجاد شود که می توان با استفاده از مسکن آن را برطرف نمود.

• ایجاد سوزش در هنگام تزریق ژل به صورت موقتی

• احتمال ایجاد تورم ، کبودی ، قرمزی و یا التهاب در نواحی تزریق که طی گذشت 48 تا 72 ساعت از بین می رود.

• به دلیل استفاده از ماده بی حسی به منظور تزریق امکان به جا ماندن این حس تا چند ساعت بعد از تزریق وجود دارد.


به طور کلی عوارض تزریق ژل چنانچه توسط کلینیک معتبر و پزشک حاذق صورت گیرد شامل موارد زود گذری می باشد که با گذشت 2 تا 3 روز پس از تزریق برطرف می شوند.


مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

همانطور که گفته شد پیش از انجام تزریق ژل نیازمند مشورت با پزشک معالج جهت انجام این کار می باشد تا وضعیت شما مورد بررسی قرار گیرد . در این جلسه می بایست داروهای مورد استفاده خود را با پزشک مطرح کرده تا بهترین تصمیم اتخاذ گردد. مراقبت های قبل از تزریق ژل شامل موارد زیر می باشد:

• پرهیز از استفاده داروهایی مانند آسپیرین ایبوبروفن و... که به سبب آن خون رقیق می شود.

• عدم انجام برخی موارد درمانی دندان به مدت 14 روز قبل از انجام تزریق ژل (مانند جرمگیری و...)

• به منظور عدم ایجاد خونریزی و یا کبودی پس از تزریق از مصرف مشروبات الکی به مدت یک روز قبل از تزریق فیلر پرهیز گردد.

• استفاده از مواد آرایشی و یا مراقبت از پوست مانند کرم های ضد آفتاب و... در  روز عمل ممنوع می باشد.

• چنانچه در گذشته سابقه  ایجاد تب خا را داشته اید در جلسه پیش از انجام تزریق آن را به پزشک خود اطلاع دهید.


مراقبت های بعد از تزریق ژل

✔ پرهیز از خوردن و آشامیدن تا 1 ساعت پس از تزریق ژل

✔ اجتناب از ورزش و یا فعالیت های سنگین پس از تزریق به مدت 14 روز

✔ طی ساعات اولیه پس از تزریق فیلر از قرارگیری در نور مستقیم خورشید اجتناب گردد.

✔ به منظور کاهش تورم و التهاب در مناطق تزریق از مصرف الکل و یا دخانیات در هفته اول پس از تزریق اجتناب گردد.

✔ پرهیز از آرایش در بانوان و عدم اصلاح صورت در آقایان به مدت 7 روز

✔ دمر خوابیدن سبب جابجایی ژل تزریق شده در اثر برخورد صورت با اجسام می شود. بنابراین تا یک هفته بعد از تزریق ژل به صورت رو به بالا بخوابید.


برخی نکات نیز در سرعت بهبودی تاثیر گذار می باشند که می توانید آن ها را انجام دهید. به طور مثال مصرف و نوشیدن آب به میزان بیشتر از نیاز و یا عدم خوردن مواد غذایی سفت تا 14 روز پس از تزریق از جمله این نکات می باشد.


هزینه تزریق ژل

با توجه به نوع فیلر مورد نظر و همچنین کلینیک و تخصص پزشک قیمت تزریق ژل می تواند متغیر باشد. علاوه بر این میزان تزریق و محل تزریق در هزینه تزریق ژل تاثیرگذار می باشد. بنابراین جهت اطلاع از هزینه تزریق ژل  و یا هرگونه مشاوره می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی آرشیدا در ارتباط باشید.


اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

عوارض تزریق بوتاکس
عوارض تزریق بوتاکس
جوانسازی پوست از مهم ترین راهکارهای زیبایی به خصوص در زنان می باشد. امروزه انجام جوانسازی پوست و استفاده از انواع روش های آن همچون تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، هایفوتراپی و... طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیاری از افراد متقاضی این روش ها می باشند. تزری بوتاکس از جمله رایج ترین انواع روش های جوانسازی پوست می باشد که در این مقاله قصد داریم درباره عوارض آن صحبت نماییم. fff
روش های خانگی برای تقویت مو
روش های خانگی برای تقویت مو
یک روال اساسی مراقبت از مو می تواند در تضمین سلامت مو بسیار موثر باشد. برای بهره گیری از مزایای مواد مختلف طبیعی و تاثیر آنها بر مو می توانید از خانه خود شروع کنید؛ درواقع برای تقویت موها نیازی به صرف هزینه فراوان و استفاده از محصولات دارویی گران قیمت نیست.
جلوگیری از افتادگی پوست
جلوگیری از افتادگی پوست
افتادگی پوست نتیجه ضعیف شدن و از بین رفتن طبیعی کلاژن و الاستین پوست است. افزایش سن، وراثت و بسیاری عوامل دیگر می تواند به مرور زمان پوست را نازک کرده و باعث افتادگی و پیرتر به نظر رسیدن شود